Reklamy w naszym serwisie nie są takie złe!
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.
Prosimy, nie zmuszamy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie!
v.1.0.3.1

Elektrostymulacja na odchudzanie, pobudzenie nerwów i mięśni! Dowiedz się, kiedy i dla kogo jest przeznaczona...

Elektrostymulacja -na czym polega?


Elektrostymulacja przeprowadzana jest za pomocą specjalnego aparatu, od którego doprowadza się elektrody do ciała pacjenta i mocuje w punktach motorycznych (miejscach wnikania nerwów do mięśnia) opaskami zapinanymi na rzepy. Przy pomocy prądu o niskiej częstotliwości wywoływany jest skurcz mięśni podobny do tego, który następuje podczas ćwiczeń fizycznych.

Elektrostymulacja - kiedy stosować?

Elektrostymulacja stosowana jest przede wszystkim w rehabilitacji i fizykoterapii do ratowania uszkodzonych mięśni, przy wystąpieniu porażeń i niedowładach typu wiotkiego. Zabiegi elektrostymulacji wykonuje się, aby nie dopuścić do degeneracji odnerwionego mięśnia. Przeprowadza się je tak długo aż dojdzie do zregenerowania uszkodzonego nerwu obwodowego. Elektrostymulacja jest wykorzystywana także do zwalczania bólu kręgosłupa oraz podnoszenia ogólnej odporności a także  wykorzystywana przez medycynę estetyczną do modelowania sylwetki, likwidowania cellulitu i usuwania tkanki tłuszczowej. Dzięki zabiegom elektrostymulacji  dotleniamy skórę, przyśpieszamy produkcję kolagenu i elastyny.

WSKAZANIA I PRZECIWWSKAZANIA DO ELEKTROSTYMULACJI:

Wskazania:
- do elektrostymulacji TENS (łagodzenie bólu) to wszelkie odmiany bólu: pleców, szyi i ramion, nóg, rąk i dłoni, brzucha, głowy i migrenowe, porodowego, menstruacyjne, neuralgia, neuropatia obwodowa, a także leczenie ran/wrzodów oraz mdłości i wymioty.
-do elektrostymulacji EMS (działanie na mięśnie) to: wzmacnianie, przywracanie funkcji, hamowanie spastyki i zapobieganie zanikowi mięśni.
 EMS zwiększa krążenie krwi, co zapobiega zakrzepicy, a także pomaga zwiększyć zakres ruchu stawów.
Trening sportowy: rozgrzewka, ćwiczenia siłowe, oporowe, wytrzymałościowe itp. Rehabilitacja po kontuzjach, obrzęki.
- do elektrostymulacji mięśni Kegla (SMPM): wszystkie rodzaje nietrzymania moczu, rehabilitacja dna miednicy po porodzie lub po operacjach prostaty, nietrzymanie stolca, gazów, przewlekłe zaparcia. Zaburzenia erekcji, zaburzenia odczuć seksualnych, suchość pochwy, zespół jelita drażliwego.

Przeciwwskazania do elektrostymulacji każdego rodzaju:
rozrusznik serca, choroby serca (arytmia, zawał), choroby układu nerwowego (padaczka), duże nadciśnienie, metalowe implanty (endoprotezy stawów, zębów), ból niewiadomego pochodzenia, ciąża, stany zapalne, grzybica w obrębie dróg moczowych, menstruacja, zmiany nowotworowe, gorączka, stany wyczerpania fizycznego i psychicznego, brak reakcji pacjenta na stosowanie elektrostymulacji.

ELEKTROSTYMULACJA – JAK CZĘSTO?

Dzięki elektrostymulacji najlepsze efekty będą widoczne w przeprowadzanych seriach zabiegów najlepiej codziennie lub co dwa dni.


Jeżeli artykuł Ci się spodobał, polub nas na Facebook'u!
Komentarze : 0
Natalka
1

Najnowsze od Natalka